Teknoloji

Kapat

Facebook da arkadaşlarınızdan gelen kiwi istegi ne biliyormusunuz ?Virüs değil korkmayın Yeni bir Sosyal medya adımı.Facebook’u sallataraf Kiwi uygulaması hakkında bütün merak edilenleri haberimizde gizaladık. Kiwi nedir? Neden artdaş listesine istek gönderir? (logo ile isim benzerligide yok ama neyse)

Kiwi Nedir?
Kiwi Nedir?

Facebook, geçtiğimiz günlerde Kiwi adli uygulamanın kurbanı oldu. Kiwi uygulamasını yükleyen ve Facebook hesabı ile giriş yapanlar; erişim izni vermeden bütün artdaş listesine Kiwi çağrıiyesi göndermesinden dolayı mağdur olmuştu. Sosyal medyayı sallataraf Kiwi olayı herkes tarafından merak edilmişti.
Kiwi Nedir?
Ask.fm gibi soru cevap olsa gerek .Her kati merak ettiği Kiwi aslında Ask.me tarzında bir soru sorma platformu. Kiwi uygulamasına kayıt olduktan nihayetra bir profil oluşturuyor, insanların size soru sormasını bekliyor ya da ne düşündüğünüzü ovap paylaşabiliyorsunuz. Ancak zararsızca görünen Kiwi uygulaması, Facebook üzerinden izinsiz çağrıiye göndermesiyle bir tehdit olarak algılandı.

Farklı bir politika izleyen Kiwi dahilin Facebook henüz önlem almış değil. Arkadaş listenize otomatik çağrıiye gönderme açığı bakalım ne vakit düzeltilecek?

15-06/25/kiwi-1435233766.jpg

:: Kiwi uygulamasını kullanıyor musunuz?

Etiketler:,,,, 515 Okunma 25 Haz 2015

Yazar Hakkında

AnonimYılmaz Demirci {wAdmin}cexbenn@gmail.com

Teknolojiye aşık bir webmaster

Benzer Yazılar

YouTube güncellendi!

24 Tem 2015

Yorumlar


Sen de Yorumla!