Teknoloji

Kapat

iphone 6, sadece büyüklüğü ile ön plana çıkmıyor. Her açıdan daha da gelişmiş özellikleri ile çok daha ince ve büyük olarak dizayn edilmiştir. Kusursuz metal yüzeyi ve retita HD ekranı ile mükemmel bir uyum içindedir. Ayrıca donanım ve yazılımın harika birlikteliği size kesintisiz bir performans sağlar. Her yönü ile daha üstün bir iphone nesli olan iphone 6 plus çok daha verimli ve dayanıklıdır. Sadece daha büyük bir ekran olmanın da ötesinde çok daha iyi bir ekran olma özelliğine sahiptir. Yüksek kontrasta ve parlak renklere sahip ayrıca daha büyük multi touch ekran teknolojisi ile artık çok daha etkileyici.

Yeni retine HD ekranı 1080 ekran çözünürlüğüne sahiptir. Ayrıca, 64 bit masaüstü sınıfı mimarisi ile tasarlanmış olan yeni A8 çip daha büyük bir ekranı çalıştırır. Ayrıca gücünden hiçbir şey kaybetmeden M8 yardımcı hareket işlemcisi, gelişmiş sensörleri ve yeni barometreleri etkin bir şekilde veri toplar. Ayrıca gelişmiş pil ömrü sayesinde hiç olmadığı kadar uzun bir süre daha fazla işi yapmanızı sağlar.

Gelişmiş iSight kamerası ve Focus Pixel özelliğine sahip yeni bir sensörü bulunmaktadır. Ayrıca saniyede 60 kare 1080p HD, saniyede 240 kare ağır çekim ve hızlandırılmış video modu bulunmaktadır. Hızlı kablosuz bağlantı teknolojilerini destekler. Bu sayede dünyanın her yerinden kolayca wifi bağlantısı kurabilirsiniz. Ayrıca Touch ID teknolojisi sayesinde bilgi, belge, fotoğraf ve videolarınız artık daha da güvende. Bu uygulama ile pek çok yere parmak izinizi kullanarak giriş yapabilir, itunes ve Apple storedan parmak iziniz ile alışveriş yapabilirsiniz. Ayrıca dünyanın en gelişmiş işletim sistemi olan İOS 8 mobil işletim sistemine sahiptir .

Yazar Hakkında

AnonimEditör {Editör}editor@teknowa.com

Yorumlar


Sen de Yorumla!