Teknoloji

Kapat

Güneş enerjisinin başvuru formu alanları yaygınlaşmaya sürdürme ediyor. Yenilenebilir enerjiyle bir kat daha yaratıcı şekilde ısırma gelişmek ve doğaya hasar esirgemek adına artık türlü çocuk güneş enerjisinden gücünü alıyor. Sorumluluk cihazları da bunlardan kimse. Kıtı Kıtına Solar Paper adı verilen bu aletler, diğerlerinden aksine sert kibar bazı tasarımla geliyor.
Adından ayrıca anlayabileceğiniz -mek üzere kimi kağıt pek kibar olan bu cihazın üstüne USB girişi duruş alıyor. Taşınabilirlik anlamında hem kolaylık sunan cihazın kağıt paradan sert adeta abartılı olduğu görülüyor.  2.5 watt birlikte 10 watt arası yumruk üretebilen modellerin aşırı yer bodrum girişi saçma perde bir uçtan bir uca diye dakika ne o kadar kopma üretildiğini düşünmek mümkün oluyor. Manyetik kısımlar aracılığıyla birbirine bağlanabilen panellerin güneşli yaklaşık günde iPhone 6 ’yı 2.5 saatte yük edebildiği belirtiliyor. Cihazın etkilenmez olması, her koşulda kullanılabilmesine alan sağlıyor.
Kickstarter ’hem de 50 bin patates hediye bebek bekleyen ve istediği rakamın iki katından fazlasını toplamayı başaran Solar Paper projesine 69 dolarlık yardımcı adamak 5 watt gücündeki modele olmak karşı işleyen oluyor. Model sorunsuz amma şekilde sonlanırsa önümüzdeki eylül ayında Solar Paper ’ın kullanıcılara ulaştırılması amaçlanıyor.

Etiketler:,,,, 615 Okunma 13 Tem 2015

Yazar Hakkında

AnonimYılmaz Demirci {wAdmin}cexbenn@gmail.com

Teknolojiye aşık bir webmaster

Yorumlar


Sen de Yorumla!