Teknoloji

Kapat

Apple ’ın kaplayan zemin yöneticisi Craig Federighi, WWDC açılış konuşması esnasında yaptığı sunumda besleyici bir iPhone veya iPad ’e iOS 9 ’u yüklemenin bir tek 1.3 GB ’lık yararsız saklama alanı gerektireceğini kaydetmişti. Bu, bilhassa 16 GB kapasiteli nehir ağzı seviyesi Apple cihazlarına iOS 8 ’i yüklemenin ne pek geçimsiz olduğu hatırlandığında çok bir ilerleme sayılır. Böylelikle 16 GB kapasiteli iOS cihazlarının henüz satılmakta olduğu kimi ortamda Apple, iOS 9 ve götürmez sürümlere yapılacak güncellemeleri daha kolay ve zahmetsiz hâle getirmiş olacak.

Apple günümüzde iOS 9 ’un orta dereceli beta sürümünü yayınladı. İşletim sisteminin ikinci beta sürümünü yükleyen ve dava yapan geliştiriciler, işletim sisteminin kullanıcılara güncelleme için esans türünden olan puansız depo alanı gereksinimini görüşmek namına uygulamaları geçici önlem türünden gibi gelişme teklifinde bulunduğunu gördüler.

GÜNCELLEME DOLAYI ÇALIŞAN BÖLGE KORUMAK AMACIYLA UYGULAMALAR GEÇICI OLARAK KALDIRILABİLECEK

Süreç adamakıllı otomatik şekilde işliyor. Güncelleme başarılı şekilde kurulduktan netice iOS kaldırılan uygulamaları her yerde kuruyor. 9to5Mac sitesi yeniden kurulan uygulamalarda kimisi kullanıcı verisi kaybının olmadını söylüyor, anca yukarıdaki beyaz perde görüntüsünde durum bodrum girişi mesaj bunu tamamen doğrulamıyor.

Well this is new. pic.twitter.com/BQKMDn5D6c

? Kaleb Butt (@Kaleb_Butt) 23 Haziran 2015

Her her hâlükârda, iOS 9 ’un bir kat daha önemsiz etek izlerine efendi oluşuyla birlikte değerlendirildiğinde, bu rahibe adayı sıfat çap acemi iOS sürümlerine geçişi hiç olmadığı böylece kolaylaştıracaktır. iOS 9 birlikte birlikte geliştiriciler uygulamalarını bir kat daha hem de daraltma yeteneğine kavuşacak, böylelikle fotoğraflar, videolar ve başka kullanıcı dosyalarına bir kat daha fazla yüzölçümü kalacak.

KAYNAK

9TO5MAC, TWITTER (KALEB BUTT)

Etiketler:,,,,,, 430 Okunma 25 Haz 2015

Yazar Hakkında

AnonimYılmaz Demirci {wAdmin}cexbenn@gmail.com

Teknolojiye aşık bir webmaster

Yorumlar


Sen de Yorumla!