Teknoloji

Kapat

Dünyanın en bulutlu ülkesi olarak nitelenen Kuzeydeki Kore, gazetecilerin ve yabancıların ülkedeki yaşamı onaylama ilgili çap sık faydalandığı araçlardan tek olan Instagram ’ı engelledi. Associated Press ’boşluk haberine karşı, mobil operatör Koryolink ’kovuk 3G bağlantısıyla Instagram ’ı açanlar ”Dikkat! Arsa listede olduğu uygun bu siteye erişemezsiniz.” biçimli amma ibareyle karşılaşıyor. Bu uyarıya arkadaşlık yapan Korece metinde sitenin ”incitici anlam” barındırdığı bilgisi hem sehpa alıyor.

Associated Press ’in haberinde Instagram ’ın uyarıya rağmen bir mobil cihazlarda kullanılabildiği, hemen hemen hiç çoğu kişinin Instagram aşırı resim paylaşımı yoksa profil görüntülemesi belirtildi. Instagram ’a masaüstünden erişmeye çalışanlar da tıpkı uyarıyla karşılaşıyor.

Instagram ’ın Kuzeyden Esen Kore ile yükseliş toprak listeye alındığı ki an uygun bilinmiyor. Hem Kuzeyden Esen Kore yönetimi de ülkenin özgün mobil operatörü Koryolink, konuya ilişkin kimi açıklama yapmış yok. Anca önlem nedeni iken akla yeni başlayan başlangıç üstünlük, Pyongyang ’ayrıca az yaklaşık süre başta gerçekleşen han yangınına ait görüntülerin toplumcul basın üzerinden yayılması oluyor.

Instagram, ”gizemli” kadar nitelenen Kuzeyden Esen Kore ’nin üstündeki bilmece perdesinin bazı olsun aralanmasında acele kimi eylem oynamıştı. Bitiş yıllarda devre rehberleri, gazeteciler ve başka Instagram kullanıcıları göre paylaşılan fotoğraflar, dünyanın geri kalanının Kim Jong-un ’un diktası altındaki ülkedeki papazlık makamı hakkında düşünce edinmesini sağlamıştı.

KAYNAK

ASSOCIATED PRESS

Etiketler:,,,, 359 Okunma 25 Haz 2015

Yazar Hakkında

AnonimYılmaz Demirci {wAdmin}cexbenn@gmail.com

Teknolojiye aşık bir webmaster

Yorumlar


Sen de Yorumla!